zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: ŁKS wygrywa pierwszy sparing. Popis napastników!

2018-06-27, Autor: Bartosz Kozdój

Łódzki Klub Sportowy wygrywa swój pierwszy sparing tego lata. Łodzianie okazali się lepsi od ekstraklasowej Wisły Płock i pewnie wygrali 3:1. Strzelcami za każdym razem byli napastnicy.

W ekipie gości po raz pierwszy zagrali nowi gracze m.in Jan Grzesik, Bartosz Kalinkowki, czy Paweł Wojowski. Kamil Żylski wpisał się nawet w końcowce na listę strzelców. Trener Kazimierz Moskal miał w końcu okazję do zobaczenia, jak prezentują się jego gracze w warunkach meczowych.

Początek spotkanie należał zdecydowanie do gospodarzy. "Nafciarze" nie pozwalali łodzianom na zbyt wiele. Zawodnicy trenera Jerzego Brzęczka prowadzili grę. W pierwszych minutach, to oni cześciej atakowali, a ŁKS wydawał się jakby zagubiony. Na posteunku, był jednak niezawodny ostatnio Michał Kołba.

W 30. minucie, ełkaesiacy w końcu zagrozili bramce rywala. Paweł Wojowski był bliski gola, jednak piłka minimalnie minęła słupek. W kolejnej akcji ten nowy zawodnik ŁKS-u, miał więcej szczęścia, bowiem celnie podał na głowę Jevhena Radionova, który nie miał problemów z zamieniem tej akcji na bramkę. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Wisła zdołała wyrównać. Nico Valera oddał celny strzał i bez szans tym razem był golkiper z Łodzi. Do przerwy, było więc 1:1.

Drugie 45. minut nie było już tak efektowne, jak pierwsze. Oba zespoły miały mniej sytuacji bramkowych i walka o piłkę działa się głównie w środkowej strefie boiska. Skuteczniejsi w swoich poczynaniach okazali się jednak Rycerze Wiosny, którzy najpierw po kolejnej główce, tym razem Rafała Kujawy, ponownie wyższli na prowadzenie w tym meczu. W samej końcówce spotkania, łodzianie zdołali przypieczętować zwycięstwo i Kamil Żylski w efektowny sposób lobował bramkarza z Płocka. Obraz gry i wynik, nie uległ już zmianie do końca meczu.

Co prawda, był to jedynie mecz sparingowy i jak wiadomo wynik w tego typu spotkaniach, nie jest najważniejszy. Jednak zwycięstwo z zespołem występującym na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i to na samym początku przygotowań, może robić wrażenie.

Wisła Płock - Łódzki Klub Sportowy 1:3

0:1 Jevhen Radionov (39.)
1:1 Nico Varela (42.)
1:2 Rafał Kujawa (57.)
1:3 Kamil Żylski (89.)

Skład Wisły: Bartłomiej Gradecki (62′ Marcel Zapytowski) – Cezary Stefańczyk (46′ Patryk Stępiński), Igor Łasicki (46′ Damian Byrtek), Adam Dźwigała (46′ Bartłomiej Sielewski), Marcin Warcholak (62′ Kamil Sylwestrzak) -Mateusz Szwoch (62′ Karol Angielski), Alan Uryga (46′ Dominik Furman), Damian Szymański (46′ Damian Rasak), Nico Varela (46′ Patryk Wieliczko), Caló Oliveira (46′ Jakub Łukowski) – Karol Angielski (46′ Oskar Zawada).

Skład ŁKS-u: Michał Kołba (60′ Michał Brudnicki) – Jan Grzesik (46′ Kamil Rozmus), Kamil Juraszek (46′ Lukas Bielak), Maksymilian Rozwandowicz (60’Jan Sobociński), Bartosz Widejko (46′ Oskar Koprowski) – Patryk Bryła (60′ Kamil Żylski), Wojciech Łuczak (60′ Mikołaj Maschera), Bartłomiej Kalinkowski (60′ Maciej Wolski), Piotr Pyrdoł (46′ Mateusz Gamrot), Paweł Wojowski (46′ Jakub Kostyrka) – Ievgen Radionow (46′ Rafał Kujawa).

Oceń publikację: + 1 + 38 - 1 - 1