zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Remis Widzewa z Ruchem na starcie przygotowań do drugiej ligi [RELACJA]

2018-07-01, Autor: Piotr Mika

W swoim pierwszym sparingu zawodnicy Widzewa Łódź zremisowali 0:0 z Ruchem w Chorzowie. Spotkanie przebiegało dość w leniwym tempie, ale nie można mieć pretensji do piłkarzy, którzy dopiero zaczynają okres przygotowawczy.

Łodzianie zagrali dzisiaj dwoma różnymi jedenastkami, a na boisku pojawili się testowani w ostatnich dniach zawodnicy.

Pierwszą połowę Widzew rozpoczął jednak w znacznej większości zawodnikami, którzy grali w łodzi w poprzednim sezonie. Jedynym z testowanych był Arbnor Dervishaj, którego trener Mroczkowski sprawdził na lewej obronie i w środku pola. Na obu tych pozycjach Niemiec zagrał poprawnie.

Część składu stanowili podstawowi zawodnicy, uzupełnieni przez piłkarzy którzy nie grali zbyt wiele w ostatnich meczach rundy wiosennej, jak np. Bartłomiej Rakowski. Pomimo nie najszybszego tempa gry, większą część pierwszej połowy łodzianie kontrolowali grę, chociaż nie tworzyli sobie wielu sytuacji.

Po około pół godziny gry do głosu doszedł Ruch i okazał się konkretniejszy w ataku niż łodzianie.

Gospodarze stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji, lecz ostatecznie nie zdołali pokonać Macieja Humerskiego. Łodzianie starali się od czasu do czasu skontrować i najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Kacper Falon, gdy po jego strzale z dystansu bramkarz gospodarzy niepewnie sparował piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie zobaczyliśmy już więcej testowanych zawodników, ponieważ na boisku pojawili się Dawid Szałas, Damian Paszliński i Konrad Gutowski. W pierwszych minutach drugiej połowy na pewno warta odnotowania była aktywność GutowskiegoSzałasa. Obaj testowani ładnie próbowali rozgrywać piłkę między sobą i tym samym kreować sobie sytuacje, a dodatkowo bardzo groźnym strzałem z dystansu w 56. minucie popisał się Szałas, zmuszając golkipera gospodarzy do interwencji.

Niestety w kolejnych etapach spotkania, po kilku atakach Widzewa, tempo znów spadło. Ani gospodarze, ani goście nie potrafili wykreować sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. Dopiero w 73. minucie chorzowianie przeprowadzili groźną akcję, po której Wolański z problemami sparował piłkę na rzut rożny. W samej końcówce znów do głosu doszli łodzianie. Dobre dośrodkowanie Ameyawa na bramkę mógł zamienić Paszliński, lecz jego uderzenie głową minęło bramkę Ruchu.

Do końca spotkania tak chorzowianie, jak i goście z Łodzi, mieli jeszcze parę okazji, jednak ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie. Jak na pierwszy mecz sparingowy łodzianie wyglądali całkiem dobrze, a testowani zawodnicy z pewnością pokazali się z ciekawej strony.

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 0:0 (0:0)

Widzew (I połowa): Humerski – Kozłowski, Sylwestrzak, Zieleniecki, Rakowski, Michalski, Kazimierowicz, Dervishaj, Falon, Stanek(25’ Ameyaw), Demjan(k)

Widzew (II połowa): Wolański – Pigiel, Paszliński, Kostkowski, Zuziak, Pięczek, Miller, Mąka(80’ Ameyaw), Szałas(80’ Stanek), Świderski, Gutowski

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 5