zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Widzew Łódź - CWKS Resovia [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2018-08-25, Autor: Piotr Mika

Dziś wieczorem Widzew Łódź podejmuje u siebie przedostatnią w tabeli Resovię. To już trzeci mecz łodzian na przestrzeni ośmiu dni, ale mamy nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na ich postawę i pokuszą się o komplet punktów!

WIDZEW ŁÓDŹ 2:1 (2:0) CWKS RESOVIA [KONIEC MECZU]

*Aby przeczytać zaktualizowane treści, prosimy o odświeżenie strony (F5)*

PO MECZU

Najważniejsze są jednak trzy punkty, które łodzianie wywalczyli i zatrzymują dziś w Łodzi! My dziękujemy za śledzenie naszej relacji i do zobaczenia przy okazji następnego meczu Widzewa Łódź! Dobranoc!

PO MECZU

Łodzianie mieli dużo szczęścia w drugiej części spotkania, ponieważ po straconej bramce Resovia złapała wiatr w żagle i miała wiele okazji do wyrównania. Widzew zdecydowanie ma problem z zagraniem dwóch równych połów. Tym razem to pierwsza połowa była lepsza, w drugiej ewidentnie coś się popsuło w drużynie trenera Mroczkowskiego.

2:1 (90 + 4')

KONIEC! Widzew dowiózł do końca cenne zwycięstwo!

2:1 (90 + 3')

Resovia ma rzut wolny.

2:1 (90 + 2')

Gutowski miał piłkę na 30. metrze przed bramką, zdecydował się na uderzenie, niestety zrobił to niecelnie.

Gutowski dobrze wywalczył kolejny rzut wolny dla swojej drużyny.

Teraz łodzianie będą mieli okazję do dośrodkowania z rzutu wolnego.

2:1 (90 + 1')

Na szczęście dośrodkowanie zostaje wybite przez obrońców, a kolejna wrzutka rywali jest już kompletnie niegroźna.

Będzie jeszcze rzut rożny dla Resovii.

2:1 (90')

Sędzia doliczył 4 minuty.

2:1 (90')

Krótkie rozegranie, które przyniosło tylko stratę piłki.

2:1 (89')

Gutowski nacisnął rywali i wywalczył rzut rożny.

2:1 (89')

Tym razem Kazimierowicz został sfaulowany w okolicach środka boiska.

2:1 (88')

Faul na Falonie, Kantor ogląda za to żółtą kartkę.

2:1 (87')

Kazimierowicz faulowany w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Trudno to opisać.

2:1 (87')

Powinien być rzut karny dla Widzewa!

2:1 (86')

Widzew w ostatnich minutach głównie się broni. Wygląda na to, że zmiany nie wyszły na dobre zespołowi Radosława Mroczkowskiego.

2:1 (85')

Kozłowski ogląda żółtą kartkę za faul, który... był dość dyskusyjny. Sędzia wydawał się jednak nie mieć wątpliwości.

2:1 (83')

Mocne uderzenie jednego z rzeszowian zza pola karnego, na szczęście obok bramki.

2:1 (83')

Świderski był blisko przejęcia piłki, ale Daniel go uprzedził!

2:1 (83')

Ostatnie minuty drugiej połowy są bardzo nerwowe w wykonaniu łodzian.

2:1 (82')

Łodzianie mieli problem żeby wyjść z własnej połowy, ale Kwiek faulował jednego z łodzian i obejrzał żółtą kartkę. Chwila spokoju dla Widzewa.

2:1 (81')

Kolejna wrzutka, Wolański niepewnie ale obrońcy go asekurują.

2:1 (81')

Dośrodkowanie w pole karne łodzian, ale obrońcy wybijają piłkę.

2:1 (80')

Faul Sylwestrzaka w środku pola.

2:1 (80')

Aut dla łodzian blisko pola karnego Resovii.

2:1 (79')

Wolański i Pyrdek ukarani żółtymi kartonikami za niesportowe zachowanie.

2:1 (78')

Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym Zalepa wbija piłkę do bramki Wolańskiego.

2:1 (78')

GOL! Niestety, Widzew traci bramkę...

2:0 (77')

Akcja gości prawą stroną i będzie rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu. Ale wcześniej zmiana, Geniec zmienia Fereta.

2:0 (77')

Falon znów miał okazję do strzału, lecz niestety został zablokowany.

2:0 (76')

Mamy zmianę i debiut w Widzewie, schodzi Dario Kristo, a zastępuje go Mikołaj Gibas.

2:0 (75')

Ponownie jednak obrońcy radzą sobie z dośrodkowaniem.

2:0 (75')

Kazimierowicz strzela, rykoszet i kolejny rzut rożny.

2:0 (74')

A dziś na stadionie zmagania ogląda 16 721 kibiców.

2:0 (74')

Domoń indywidualnie ale jego strzał przeleciał wysoko nad bramką.

2:0 (73')

Kontra gości szybko przerwana przez Kozłowskiego.

2:0 (72')

Strzał Zielenieckiego z ok. 40 metrów, piłka ociera się o obrońcę i będzie kolejny korner.

2:0 (72')

Dośrodkowanie Zuziaka z lewej strony zostało zablokowane i będzie aut dla łodzian.

2:0 (71')

Niestety, dośrodkowanie Falona także nie przyniosło dużego zagrożenia.

2:0 (71')

Nic z tego nie wyszło, Widzew wyprowadził kontrę i sam wywalczył rzut rożny.

2:0 (70')

Będzie kolejny korner dla rywali.

2:0 (70')

Wysoki pressing Widzewa, ale goście zdołali się przebić.

2:0 (69')

I od razu próba strzału Falona, niestety został on zablokowany.

2:0 (68')

Mamy kolejną zmianę w Widzewie, Falon zmienia Michalskiego.

2:0 (67')

Groźna kontra rywali i kolejne groźne uderzenie. Tym razem piłka leci jednak ponad bramką. Widzew ma problemy w obronie.

2:0 (66')

Zmiana w zespole gości, Pyrdek zastępuje Buczka.

2:0 (65')

Niesamowite! CUDOWNA obrona Wolańskiego! Jeden z rywali uderzył bardzo mocno, płasko na bramkę, ale Wolański wykazał się świetnym refleksem i nogą wybija ten strzał! Brawo!

2:0 (65')

Kolejna groźna sytuacja! Uderzenie jednego z rywali blokuje obrońca i będzie kolejny korner.

2:0 (64')

Będzie jeszcze rzut rożny dla rywali.

2:0 (64')

Groźne uderzenie Domonia, ale Wolański broni bardzo dobrze!

2:0 (63')

Dalekie podanie do Gutowskiego, jednak widzewiak nie zdołał tego przyjąć.

2:0 (62')

Niestety, dośrodkowanie Michalskiego minęło pole karne. Będzie jeszcz aut dla łodzian.

2:0 (61')

Faul na Gutowskim i będzie okazja do dobrego dośrodkowania z boku pola karnego.

2:0 (60')

Kontra gości, na szczęście jeden z rywali... potknął się i nie przejął dobrego podania od kolegi.

2:0 (60')

Zamieszanie w polu karnym, ale niestety żaden z widzewiaków nie zdołał wbić piłki do bramki.

2:0 (59')

Gutowski popędził lewym skrzydłem i wywalczył kolejny rzut rożny.

2:0 (59')

Akcja gości, lecz ponownie bez większego zagrożenia i Wolański zacznie od bramki.

2:0 (58')

Zmiana w zespole gości, Kwiek zmienia Kalinieca.

2:0 (57')

Dośrodkowanie nie przyniosło jednak dużego zagrożenia.

2:0 (57')

Kozłowski zablokowany przez obrońcę i będzie kolejny korner.

2:0 (56')

Krótkie rozegranie nie przynosi efektu. A w Widzewie szykuje się kolejna zmiana, Paulius schodzi, Kazimierowicz wchodzi.

2:0 (55')

Świetne uderzenie Gutowskiego, ale Daniel broni! Będzie jeszcze rzut rożny.

2:0 (54')

Niewiele dzieje się teraz na boisku, piłka co chwilę zmienia właściciela.

2:0 (53')

Brzydki faul Domonia na Kozłowskim i kapitan gości ogląda żółtą kartkę.

2:0 (52')

Dobre dośrodkowanie, ale jeden z widzewiaków fauluje rywala w polu karnym.

2:0 (52')

Zanim łodzianie wykonają stałyu fragment, trzeba uprzątnąć serpentyny leżące na boisku.

2:0 (51')

Rzut wolny dla Widzewa.

2:0 (50')

Rzeszowianie mają przewagę na początku drugiej połowy.

2:0 (49')

Kolejna akcja gości, na szczęście Kozłowski w porę wybija piłkę.

2:0 (48')

Akcja gości, lecz widzewiacy wypychają rywali na ich połowę.

2:0 (47')

Okazja dla Widzewa! Michalski opanował piłkę w polu karnym, niestety nie zdołał oddać celnego strzału! Widzew mógł zacząć drugą połowę tak jak pierwszą.

2:0 (46')

Pierwsza akcja łodzian, ale obrońcy wybijają piłkę na aut.

2:0 (46')

Wracamy do gry! Widzew przy piłce.

PRZERWA

Piłkarze wracają na boisko. W drugiej połowie w zespole łodzian zabraknie Roberta Demjana, którego zastąpił Świderski. W drużynie gości zamiast Strashkevycha obejrzymy Adamskiego.

PRZERWA

Widzew pewnie i zasłużenie prowadzi 2:0. Mimo że Resovia częściej jest przy piłce i wyprowadza więcej ataków, to nie potrafią oni stworzyć sobie klarownej sytuacji. Widzew pod pole karne rywali zapuszcza się nieco rzadziej, ale robi to z zabójczą skutecznością. Mamy nadzieję, że łodzianie spokojnie utrzymają przewagę nad rzeszowianami także w drugiej połowie.

2:0 (45 + 5')

Koniec! Sędzia gwiżdże na przerwę.

Chwila spokoju na boisku, niewiele mamy dobrych akcji ofensywnych.

2:0 (45 + 4')

Daleka piłka do Demjana, Słowak przedłuża podanie, ale z przodu już nie ma nikogo z Widzewa.

2:0 (45 + 3')

Demjan faulowany w środku pola.

I kolejny atak gości.

2:0 (45 + 2')

Resovia w kolejnym ataku, ale Kristo wyjaśnia sytuację dalekim wybiciem.

Gospodarze już w komplecie.

2:0 (45 + 1')

Michalski schodzi za linię boczną, Widzew przez chwilę będzie grał w dziesiątkę.

Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 5 minut.

2:0 (45')

Pomocnik Widzewa ucierpiał w starciu z jednym z rywali, kibice domagali się odgwizdania faulu, lecz sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

2:0 (44')

Michalski leży na boisku. Potrzebna pomoc służb medycznych.

2:0 (44')

Strata Pięczka blisko pola karnego, na szczęście bez konsekwencji.

2:0 (43')

Dobre dośrodkowanie Zuziaka, Kristo dochodzi do uderzenia głową, niestety robi to niecelnie!

2:0 (43')

Faul na Gutowskim i będzie kolejna okazja do dośrodkowania.

2:0 (42')

Zieleniecki bardzo dobrze wybija głową dośrodkowanie rywali.

2:0 (41')

Ostra walka w środku pola i ponownie rzut wolny dla gości.

2:0 (40')

Strzał na bramkę Wolańskiego zablokowany przez obrońców, dzięki czemu Patryk swobodnie mógł złapać piłkę.

2:0 (39')

Aut dla rzeszowian na wysokości pola karnego Widzewa.

2:0 (38')

I kolejny faul Demjana w ataku. Choć wydaje się, że Słowak tym razem akurat nie faulował.

2:0 (37')

Powinno być 3:0! Widzew wyszedł z kontrą, Zuziak miał dużo czasu i piłkę na lewej nodze, ale jego strzał broni Daniel. Do odbitej piłki dopadł Gutowski, ale jego techniczny strzał mija bramkę. Wielka szkoda!

2:0 (36')

Faul Gutowskiego i Resovia będzie miała rzut wolny. Będzie okazja do dośrodkowania.

2:0 (35')

Demjan fauluje w walce o piłkę.

2:0 (34')

Groźnie pod bramką łodzian. Dośrodkowanie, Wolański wybija przed pole karne gdzie piłkę uderza jeden z rywali. Na szczęście strzał szybuje ponad bramkę.

2:0 (33')

Zagranie Kozłowskiego do przodu, jednak koledzy z drużyny nie zrozumieli jego intencji.

2:0 (32')

Po półgodziny gry możemy powiedzieć, że Resovia częściej ma piłkę i kreuje dużo sytuacji, lecz nie są one bardzo groźne. Widzew jest z kolei dziś bardzo skuteczny.

2:0 (31')

Dośrodkowanie Michalskiego ląduje jednak w rękach Daniela.

2:0 (31')

Faul na Pięczku blisko pola karnego Resovii.

2:0 (30')

Pewne uderzenie Michalskiego i Widzew prowadzi 2:0!

2:0 (29')

GOOOOOOL! 2:0!

1:0 (29')

Gutowski wyszedł z kontrą, wpadł w pole karne i został ścięty przez rywala. Do piłki podchodzi Michalski.

1:0 (28')

Karny dla Widzewa!

1:0 (28')

Dośrodkowanie w pole karne łodzian i Wolański z trudem piąstkuje piłkę.

1:0 (26')

Strata Kristo w środku pola, zawodnik gości próbował zaskoczyć wysuniętego Wolańskiego, ale kompletnie mu to nie wyszło.

1:0 (26')

Dobra piłka Buczka w pole karne łodzian, jednak Wolański bardzo czujnie wyszedł do piłki i uprzedził rywala.

1:0 (25')

Gra toczy się teraz w środku pola.

1:0 (24')

Złe przyjęcie Zuziaka i będzie aut dla rzeszowian.

1:0 (23')

Świetne podanie z lewej strony od Michalskiego, ale Gutowski źle przyjmuje! To powinien być gol!

1:0 (23')

Rzeszowianie przy piłce, jednak nie potrafią podejść pod pole karne łodzian.

1:0 (22')

Niestety, bramkarz dobrze wybija dośrodkowanie Michalskiego.

1:0 (21')

Rzut wolny dla łodzian przy samym polu karnym gości.

1:0 (20')

Świetna akcja łodzian! Pięczek przeszedł lewą stroną, wycofał do Zuziaka, ten jednak został zablokowany! Piłka ląduje jeszcze pod nogami Kristo, niestety także jego strzał został zatrzymany przez obrońców.

1:0 (19')

Dobra piłka Kristo do Demjana, niestety Słowak był na spalonym.

1:0 (18')

Dobra akcja rzeszowian, Kantor decyduje się na strzał, na szczęście uderza obok bramki.

1:0 (18')

Krótkie rozegranie, ale nie przyniosło ono efektu.

1:0 (17')

Rzut wolny dla Resovii na połowie Widzewa.

1:0 (16')

Kozłowski próbował uruchomić Kristo, ale podał bardzo mocno. Piłka dla gości.

1:0 (16')

Widzew buduje swoją akcję od tyłu, ale traci piłkę.

1:0 (15')

Faul na Kristo w środku pola.

1:0 (14')

Łodzianie próbują przebić się prawą stroną, ale rzeszowianie mocno się bronią.

1:0 (14')

Mocne dośrodkowanie, Wolański spokojnie łapie piłkę.

1:0 (13')

Ostry faul Kirsto w okolicach koła środkowego, ale obyło się bez kartki.

1:0 (13')

Nie było jednak z tego powodu zagrożenia, Wolański znów od bramki.

1:0 (12')

Aut dla gości blisko pola karnego Widzewa.

1:0 (12')

Sędzia wznawia grę!

1:0 (9')

Wciąż czekamy na wznowienie gry, jednak na stadionie praktycznie nie ma wiatru i dym utrzymuje się bardzo długo.

1:0 (8')

Sędzia przerywa mecz z powodu dużego zadymienia.

1:0 (8')

Kolejna nieudana akcja Resovii, Wolański od bramki.

1:0 (7')

Kibice Widzewa odpalili race dymne. To może mieć przykre konsekwencje dla klubu.

1:0 (6')

Strzał głową jednego z rzeszowian mija bramkę Wolańskiego.

1:0 (6')

Pięczek blokuje dośrodkowanie rywala i będze rzut rożny dla gości.

1:0 (5')

Dobra prostopadła piłka do Michalskiego, jednak pomocnik nie zdołał jej sięgnąć.

1:0 (5')

Szybko się on jednak kończy, Pięczek zacznie z autu.

1:0 (4')

Resovia konstruuje swój atak.

1:0 (3')

Michalski dośrodkowuje, a nieplinowany Kristo pakuje piłkę do bramki zaskoczonego Daniela!

1:0 (2')

GOOOOOOOL!!!

0:0 (2')

Zuziak dobrze na lewej stronie i będzie pierwszy rzut rożny dla łodzian.

0:0 (1')

Pierwsza akcja Resovii, ale Pięczek radzi sobie z rywalem.

0:0 (1')

Zaczęli!

PRZED MECZEM

Piłkarze obu zespołów właśnie wychodzą na boisko.

Przedstawiamy składy obu drużyn na to spotkanie. Trener Mroczkowski znów namieszał w pierwszej jedenastce!

Widzew: Wolański - Kozłowski, Zieleniecki, Sylwestrzak, Pięczek, Zuziak, Kristo, Paulius, Gutowski, Michalski, Demjan(K).

Rezerwowi: Humerski, Kazimierowicz, Świderski, Falon, Miller, Ameyaw, Gibas.

Resovia: Daniel – Antonik, Mikulec, Domoń(K), Strashkevych, Buczek, Makowski, Kaliniec, Feret, Kantor, Zalepa

Rezerwowi: Banek, Adamski, Twardowski, Kmiotek, Geniec, Pyrdek, Kwiek.

Po rozczarowującym remisie w Rybniku piłkarze Widzewa z pewnością będą bardzo zmotywowani, aby pokonać u siebie gości z Rzeszowa. Miejmy nadzieję, że tak się stanie i trzy punkty zostaną w Łodzi!

Witamy bardzo serdecznie w naszej relacji minuta po minucie! Już za ok. 20 minut Widzew Łódź podejmie u siebie CWKS Resovię w ramach 7. kolejki II ligi.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0