zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Widzew uporał się z Gryfem

2018-08-18, Autor: Bartosz Kozdój

Łodzianie wygrali z Gryfem Wejherowo 3:1. Po kiepskiej grze w pierwszej połowie, to czerwono-biało-czerwoni okazali się lepsi i zdołali strzelić zwycięską bramkę. Dzięki temu w Łodzi zostają trzy punkty!

W pierwszej połowie Widzew grał bardzo słabo. W ekipie trenera Radosława Mroczkowskiego brakowało celności, a przede wszystkim pomysłu na grę. Gryf stwarzał sobie sytuacje, oddawał groźne strzały, po prostu był lepszy. W pierwszej części gry, goście w końcu strzelili zasłużoną bramkę. Patryka Wolańskiego pokonał z bliskiej odległości Dawid Rogalski. Jednak, chwilę później czerwono-biało-czerwoni nieoczekiwanie trafili do siatki. Bramkę, po błędzie obrońcy zdobył płaskim strzałem Mateusz Michalski. Na przerwę, oba zespoły schodziły z wynikiem 1:1.

Druga odsłona meczu zaczęła się świetnie dla zawodników Widzewa, którzy zdołali wyjść na prowadzenie. Bramkarza przyjezdnych pokonał Radosław Sylwestrzak po strzale głową. Momentami wydawało się, że łodzianie wyszli po przerwie na murawę zupełnie odmienieni.

Obraz gry wyraźnie uległ zmianie. Tym razem to Widzew częściej atakował, chociaż nie brakowało groźnych kontr Gryfa. Gospodarze z kolejnymi minutami byli bardziej aktywniejsi, jednak nie zdołali strzelić trzeciej bramki.

Zmieniło się to dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy sfaulowany w polu karnym został Daniel Świderski. Poszkodowany nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem bramkarza. Dzięki tej bramce Widzew wygrał sobotni pojedynek z Gryfem!

Widzew Łódź 3:1 (1:1) Gryf Wejherowo
0:1 Dawid Rogalski (38.)
1:1 Mateusz Michalski (40.)
2:1 Radosław Sylwestrzak (52')
3:1 Daniel Świderski (90 + 5')(k)

Widzew: Wolański – Pigiel, Sylwestrzak, Zieleniecki, Kamiński, Michalski (86. Pięczek), Kazimierowicz, Paulius (9. Falon), Gutowski, Miller (82. Zuziak), Demjan (46. Świderski)

Gryf: Więckowicz – Brzuzy, Gulczyński, Wicki, Liberacki, Goerke (62. Czychowski), Włodyka (64. Koziara), Kołc, Ryk (72. Bury) , Chwastek(86. Ewertowski), Rogalski

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 3