zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA RĘCZNA: Udana inauguracja! Politechnika ChKS z pierwszym zwycięstwem w sezonie

2018-09-16, Autor: Bartosz Jankowski

Inauguracja rozgrywek I ligi w hali przy ul. Kosynierów Gdyńskich okazała się szczęśliwa dla szczypiornistek Politechniki ChKS-u Łódź. Gospodynie, mimo wielu trudności, zwyciężyły 27:25 po ciekawym, ale stojącym na dość niskim poziomie widowisku.

W trakcie spotkania na trybunach, na których zasiadło prawie 200 osób, została zorganizowana zbiórka pieniędzy na poczet leczenia Zuzi Frankiewicz, od urodzenia zmagającej się z zespołem Moebiusa i wieloma innymi dolegliwościami. Kibice nie zawiedli i chętnie wspierali chorą dziewczynkę.

Wracając do wydarzeń boiskowych, to początek spotkania nie wróżył niczego dobrego. Łodzianki źle weszły w spotkanie i po kilku minutach przegrywały 3:7.

- Pierwsze 15 minut pokazało, że nie weszłyśmy w mecz. Gubiłyśmy piłkę, podawałyśmy w nogi. Wyglądało to bardzo słabo – powiedziała po meczu Milena Walicka.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że łódzki zespół boryka się na początku sezonu z problemami kadrowymi. W przerwie letniej z klubu odeszło kilka zawodniczek, a do tego kontuzjowana jest m.in. Martyna Gomółka.

Z czasem gospodynie zaczynały sobie jednak radzić coraz lepiej. Zespół złapał odpowiedni rytm, więc i wynik z minuty na minutę wyglądał coraz lepiej.

Chociaż na przerwę zawodniczki obu ekip schodziły przy wyniku 11:14, to w drugiej części gry Politechnika ChKS Łódź pokazała charakter i doprowadziła do wyrównania, by następnie wyjść na kilkubramkowe prowadzenie.

- Na pewno będzie trudniej niż w poprzednim sezonie. Chcemy jednak żyć w tym sezonie z meczu na mecz. Natomiast nigdzie się nie poddamy bez walki. Mamy zamiar wywalczyć punkty wszędzie tam, gdzie to będzie możliwe – oceniła trener Agnieszka Kowalska.

Ostatecznie łodzianki zwyciężyły 27:25 i mogą się cieszyć z pierwszego kompletu punktów w sezonie.

Politechnika ChKS Łódź – MKS Karczew 27:25 (11:14)

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1