zamknij

Sport i rekreacja

SIATKÓWKA: Dramatyczne spotkanie na korzyść Budowlanych! [RELACJA | GALERIA]

2018-11-08, Autor: BJ

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź są już naprawdę bardzo blisko gry w Lidze Mistrzyń. Dzisiaj w Łódź Sport Arenie pokonały ekipę ASPTT MULHOUSE. Od fazy grupowej dzieli je już tylko jedno spotkanie, które zostanie rozegrane we Francji.

Wygrana w starciu z francuską ekipą 3:1 oznacza, że w rewanżowym meczu łodziankom wystarczą jedynie dwa sety. Jeśli jednak przegrają, wszystko rozstrzygnie tzw. "złoty set".

Spotkanie z zespołem z Miluzy było niezwykle wyrównane, ale Budowlane udowodniły, że dobrze weszły w sezon 2018/2019. Siatkarki trenera Krzyształowicza wygrały dwa pierwsze sety na przewagi, potwierdzając niezłe przygotowanie fizyczne do gry.

W trzecim secie górą były przyjezdne, ale czwarta partia należała już wyraźnie do gospodyń, które podrażnione straconym setem zwyciężyły 25:17.

Warto podkreślić, że najskuteczniejszą zawodniczką łódzkiej drużyny była Jaroslava Pencowa, która zdobyła 20 punktów.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych spotkaniach Grot Budowlani zanotowali zwycięstwo w Superpucharze Polski Chemika Police, wygrali w LSK z Eneą PTPS Piła oraz odprawiły z kwitkiem w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń mistrza Węgier.

Przed spotkaniem rewanżowym, które zostanie rozegrane we wtorek, łodzianki czeka nie lada wyzwanie w Lidze Siatkówki Kobiet. W najbliższą sobotę podejmą w swojej hali Developres SkyRes Rzeszów.

Grot Budowlani Łódź - ASPTT MULHOUSE 3:1 (27:25, 29:28, 22:25, 25:17)