zamknij

Sport i rekreacja

SIATKÓWKA: Zwycięstwo ŁKS-u Commercecon Łódź na rozpoczęcie towarzyskiego turnieju

2018-09-14, Autor: Anna Maria Garstka

Łódzkie Wiewióry wygrały w Niemodlinie pierwszy mecz kontrolny przeciwko gospodarzom zawodów UNI Opole 3:1. To dobry początek dla podopiecznych Michala Maška.

Zawodniczki ŁKS-u zwyciężyły przeciwniczki w dwóch pierwszych setach, najpierw do 23, a później do 22.

W trzecim secie role odwróciły się i to opolanki przejęły inicjatywę, wygrywając partię do 15. Spadek formy łodzianek był jednak tylko chwilowy, bowiem w czwartej odsłonie gra szła im zupełnie lepiej, pokonując gospodynie 25 do 17 i wygrywając cały mecz 3:1.

W wyjściowym składzie ŁKS-u na boisku pojawiły się: Ewa Kwiatkowska, Regiane Bidias, Daria Szczyrba, Klaudia Gajewska, Valerie Nichol oraz Krystyna Strasz (libero). Jako zmienniczki na parkiecie wystąpiły także Agata Wawrzyńczyk, Marta Wójcik i Anna Korabiec (libero).

Najbardziej skuteczną zawodniczką spotkania była Regiane Bidias, ktora zanotowała aż 20 punktów, z czego 18 atakiem i 2 zagrywką. Tuż po Brazylijce uplasowała się Daria Szcyrba, z 10 zdobytymi "oczkami", w tym 8 z ataku, 1 z zagrywki i 1 blokiem.

W sobotę siatkarki ŁKS-u czeka kolejny sprawdzian. Tym razem ich rywalem będzie zespół Enea Energetyk Poznań. Mecz rozpocznie się równo o godzinie 17:00.

UNI Opole – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:23, 25:22, 15:25, 25:17)

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 0